Burada Her Şey Tepetaklak Olmuş Haberimiz Yok 🙂

Bugün güzel bir gündü. Hava biraz esse de gün içinde güneşle çok kez yüzleştik diyebilirim… Tepetaklak ev için sabırsızdık!

Bir toplantımız vardı Levent tarafında, hazırlandık ve önce toplantıya gittik Meltem’le beraber. Toplantı sonrası bir şeyler yemek için bir restauranta uğradık, sonra da içmeden duramadığımız güzel bi’ kahveciye…

Her şeyi tamamladıktan sonra geldik o ters eve, o düşünce güzelliğine, o yatırım farklılığına :)) Vee karşınızda “Tepetaklak Ev” 🙂

Tepetaklak ev, İstanbul’da iki noktada bulunuyor. Bir tanesi Sultanbeyli’deki Atlaspark AVM, diğeri ise Ağaoğlu Maslak 1453’ün içerisinde.

Bir tırın dorsesine kurulmuş bu yapının içerisindeki her şey yerde değil tavanda, yani görebileceğiniz her şey 180 derece dönmüş durumda. Masa, sandalye, yatak, klozet, … Aklınıza gelebilecek her şey tavana asılı olarak hazırlanmış ve sabitlenmiş. İçerisinde amerikan mutfaklı bir salon, bir banyo, bir yatak odası ve bir çocuk odası bulunuyor. Dışarıdan bakıldığında evin çatısının bile ters dönmüş olduğu görülebilirken, içeri girildiğinde gerçekten çok şaşıracaksınız. Yer çekimi dolayısı ile alıştığımız düzende her şeyi zemine koyacağımız şekilde tasarlıyoruz ama bu evde her şey tersine!

Tepetaklak evde çekilen fotoğraflara gitmeden önce bakabilirsiniz, zira gittiğinizde gerçekten poz bulmakta zorlanabilirsiniz. Verdiğiniz pozun tersten bakıldığında ne şekilde bir poz olduğunu, gerçekçi olup olmadığını hissetmeniz gerekiyor ki ters bakıldığında gerçekten de o güzelliği yansıtsın. Ben daha önce çok incelemediğim ve araştırmadığım için başlarda poz verirken çok düşünerek zaman kaybettim, haliyle kamera başındaki Meltem’i biraz uğraştırdım diyebilirim 🙂 Şaşıra şaşıra çektik birbirimizi evin her köşesinde, sonra zamanlayıcıyı kurduk ve birlikte de fotoğraf çekildik. Biz hafta içi gittiğimiz için biraz sakindi, hatta çok sakindi ki bizim evde bulunduğumuz 1 saat içerisinde sadece 2 çift daha ziyarete geldi :)) Fotoğraf çekilirken keyif alabileceğiniz ve sonradan baktığınızda iyi ki diyebileceğiniz sanatsal karelerinizin olması için ziyaret edilesi bir mekân Tepetaklak Ev.

Bu arada biz yakınlık sebebiyle Maslak 1453’teki Tepetaklak Ev’e gittik. Bir süre sonra Sultanbeyli’deki Tepetaklak Ev’i de ziyaret etmeyi düşünüyoruz.

Tepetaklak Ev nerede, ve Maslak Tepetaklak Ev’e nasıl gidilir? Bu soruların yanıtını da vermiş olayım. Ne tarafta olursanız olun, İstanbul’daysanız eğer e5 hattına çıkarak metrobüse binin ve Zincirlikuyu’da inin. Sonrasında bir miktar yürüyerek metroya ulaşın ve metro ile İTÜ – Ayazağa durağında inin, metrodan çıktıktan sonra taksiye binerseniz 5 dakika sonra Ayazağa Maslak 1453’ün site bahçesinde Tepetaklak Ev’i göreceksiniz. Eğer yolda takılırsanız, veya Tepetaklak Ev ile ilgili sorularınız varsa aşağıdan yorum bırakabilirsiniz. En kısa sürede yanıtlamış oluruz!

Son olarak Youtube’daki Tepetaklak Ev Video’muzu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, sevgiyle kalın.

, , , ,
Önceki yazı
Kamp Maceramız – ŞARKÖY/UÇMAKDERE MOCAMP ÇINAR
Sonraki yazı
Abdülmecid Efendi Köşkü’nde “İçimdeki Çocuk Sergisi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Merhaba!

Meltem & Selim | Vanlife

Yoldaki mutluluğumuza ortak olduğunuz için teşekkür ederiz. Bizi Youtube ve Instagram’dan takip etmeyi unutmayın. – Meltem & Selim

Youtube’da Son Videomuz

Karavan malzemeleri
Menü