Karavan Tavan ve Duvar Kaplama – Lambiri Yapımı

KARAVAN
3 Yorum

Sanırım iki haftadır youtube karavan kanalımızda video paylaşamıyoruz. Nedeni yağışlar, iş yoğunluğumuz ve matkabımızı yenileme zamanımızın geldiği 🙂

Matkaptan başlayalım mı? Şarjlı matkabımız şarj tutmaz oldu, pilleri biraz geç doluyor ve çabuk boşalıyordu. Haliyle vidalama arası hep mola vermek zorunda kalıyorduk ki yenileme zamanımızın geldiğini düşünerek biraz paraya kıydık ve Stanley marka güzel bir şarjlı darbeli matkap aldık. Şimdilik çok çok memnunuz.

Ve yağışlar!! Yağışlar ve soğuk hava biraz yordu bizi son zamanlarda. Çünkü karavanın her ne kadar içinde çalışsak da dekupaj ile lambiri kesmek için açık havaya ihtiyacımız oluyordu. Dolayısı ile bazı günler karavan lambiri çalışmalarını ertelemek zorunda kaldık. Sevgili Kibrithane’ye yağışlı ve bu soğuk günlerde bize kapılarını açtığı için bir kez daha minnetimizi dile getirmek isteriz. Tekrar tekrar teşekkürler.

Neyse konuya gelelim artık, yani karavanda lambiri yapımı 🙂

Lambirinin o güzel çizgili dokusunu kaybetmemek için önceki videolarımızda da belirttiğimiz gibi Ustaoğlu Orman Ürünleri firmasından 18mm Çam Lambiri Ekstra kullanmaya karar vermiştik. Fiyat olarak makul sayılır, ama daha uygun olması adına siz budaklı 1. veya 2. sınıf lambiri de tercih edebilirsiniz.

Her ne kadar ferah ve geniş bir ortam yaratmak için komple beyaza boyayacak olsak da lambiri tercih ederek aracımızı iki taraftan toplam 3,6cm daralttık diyebiliriz. Sanıyorum tek dezavantajımız bu 🙁

Önce tabi ki tavanı bitirdik, lambirileri sırayla tek tek birbirine geçirdik ve sonrasında ara ara akıllı vidalarla sabitledik. Sunta vidası kullanmadık çünkü akıllı vidanın daha kolay girdiğini ve sağlam tutacağını düşündük 🙂 Bu konuda doğru mu yanlış mı yaptık bilemiyoruz, yorumlarınızı bekliyoruz…

Karavan tavan kaplamasından sonra bizi biraz yoran karavan duvar kaplamasına geçtik. Duvarları lambiri yaparken bize sevgili matkabımız biraz zorluk çıkarttı ki sormayın. Panç ile 18mm çam lambiri delmek çok da zor değil diye düşünürken sanıyoruz matkabımızın gücü yetmedi, haliyle şarj çabuk bitti, bir tek priz deliğini açmamız 30 dakika sürdü. Yanlış duymadınız 30 dakika 🙂 Hem tavan lambirilerinden hem de duvar lambirilerinden anladık ki montajını yapmadan önce panç ile delmek gerekiyormuş. Neyse kaliteli matkap değişikliğmiz sonrası 10 saniyede bir delik açarak hızlandık ve panç ile delik delme süresinde sanıyoruz rekor kırdık :)))

Tüm prizleri açtık, yerlerini belirledik, sıra mobilya aşamasında! Mutluyuz, çünkü bir aşama daha atladık. 🙂Yukarıda da söylediğim gibi henüz beyaza boyamadık, ama son halini şimdilik gözünüzde canlandırıp, karavanımızın lambiri kaplaması ile ilgili yorumlarınızı bırakırsanız çok seviniriz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, sevgiyle kalın.

, , , ,
Önceki yazı
Karavan Solar Panel Seçimi ve Güneş Paneli Montajı
Sonraki yazı
Karavan Duş Duvarlarını Kaplama Çözümü ve Duş Kabini

3 Yorum. Yeni Yorum

 • Karavanınız süper gidiyor. Tek söyleyeceğim keşke lambiri ile duvarlarınızı daraltmasydınız derinliği 1.8cm dir bilginize.

  Cevapla
 • MEHMET MURAT
  9 Aralık 2020 03:08

  Harika işçilik. Bravooo.

  Cevapla
 • Turgay SAĞLAM
  16 Aralık 2020 03:05

  gerçekten güzel ve istikrarlı bir çalışma. sizi tebrik ediyorum usta olmadıgınız halde temiz bir iş yapmıssınız. .

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Merhaba!

Meltem & Selim | Vanlife

Yoldaki mutluluğumuza ortak olduğunuz için teşekkür ederiz. Bizi Youtube ve Instagram’dan takip etmeyi unutmayın. – Meltem & Selim

Youtube’da Son Videomuz

Karavan malzemeleri
Menü