Karavan Yatak Seçimi, Karavana Özel Yatak ve Sebepleri

Karavan Yatak Seçimi, Karavana Özel Yatak ve Sebepleri

Karavanımızın en özel en güzel ve en önemli noktasından herkese selam!

Neden Sünger Yerine Yatak?

Karavanda tam zamanlı yaşayacağımız için biraz da olsa rahatımızı düşünmek zorundaydık. Geceleri kaliteli bir uyku çekip, sabahları en güzel manzaralara en rahat şekilde, bel ve sırt ağrısı olmadan uyanmak şüphesiz ilk gayemizdi.

Neden İşbir Yatak Tercih Ettik?

Karavan yapımı serüvenine ilk başladığımızdan bu yana ara ara yıllardır evimizde kalitesinden memnun olduğumuz İşbir marka yatağımızıın karavana uygunluğunu değerlendirmek için İşbir Uyku Merkezi‘ne gittik.

Deneyimlerimiz ve uyku uzmanımızın hassas ve detaylı bir şekilde yol göstermesiyle İşbir – Mina serisini tercih ettik. Çünkü youtube karavan yatak video’muzda da izleyediğiniz gibi İşbir – Mina yaysız ve esnek sünger yapısı ile bir noktadaki hareketi diğer noktalar hissetmez. Dolayısı ile sabaha kadar kesintisiz ve rahat bir uyku uyursunuz.

İşbir – Mina Tam Karavanlık

Mina, yaysız bir yapıya sahip. Üstelik üst tabakasındaki monoblok Hyper süngeri sayesinde uyku sırasında basınçla beraber ekstra bir yumuşaklık sağlar. Böylece vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır, gece boyunca kaliteli bir uyku sağlar.

Karavan özel dediğimiz en önemli konulardan bir tanesi de mevsim değişiklikleri 🙂 Mina, yazın sıcaktan kışın ise soğuktan etkilenmeyen bir yapıya sahip. Bu özelliği sayesinde karavan hayatına en uygun yatak modeli diyebiliriz.

İşbir Yatak – Mina’yı incelemek, hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz; https://www.isbiryatak.com/mina-lateksit-ergonomik-yaysiz-yatakKaravan Yatağı da Uzmanından Alınır!

Karavanda yaşayan, karavanda konaklayanlar olarak hepimiz 3-5 metrekarelik dar alanlarda kendimize en iyi yaşam alanını sağlamaya çalışıyoruz. Gündüzlerimiz yazın dışarıda kışın daha çok içeride geçiyor. Ancak geceleri hep aynı yerdeyiz, yatağımızda 🙂 Sıradan süngerlerin yumuşaklığına aldanmamamız gerekiyor. Geceleri geçireceğimiz kaliteli bir uyku, gündüzlerimizi etkiliyor. Nitekim gündüzleri vicüdumuzun sahip olduğu yorgunluğu geceleri uyku sırasında kesintisiz ve rahat bir uyku ile karşılamamız gerekiyor. İşte bu sebeple yatak uzmanından alınır diyoruz.

Ayrıca karavanların standart bir yatak ölçüsü olmadığı için her karavanda yatak koyacağımız yer farklı ölçüde. İşbir’in Mina’yı bizim verdiğimiz ölçülerde üretmesi de şüphesiz büyük bir hareket! Siz de özel ölçünüzü verip, yatağınızı ürettirebilirsiniz. Gelsin güzel uykular 🙂

Baş ve Boyun Sağlığı İçin Yastık Seçimi

Yine İşbir Polirest yastıklarımızı tercih ettiğimiz için çok mutluyuz. Uyku merkezinde iki kez deneyimlediğimiz polirest yastıklarımız ViscoStar dolgu malzemesiyle zenginleştirilmiş tam bir destekleyici.

En önemli özelliği ise başımızı desteklediği gibi boynumuzu da desteklemesi ve sabahları boyun ağrısı olmadan uyanabilmemizi sağlaması. Boyun bölgesini de destekleyerek kan dolaşımının sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlıyor. Sadece yarım saatlik bir uyku veya uzanma ile ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız 🙂

Özel ölçü yatağımız ve ergonomik yastıklarımız için İşbir ailesine destekleri için çok teşekkür ederiz. Bundan sonra her yeni sabaha, her yeni manzaraya kaliteli bir uyku ile uyanacağımızdan eminiz. 🙂

, , , , , ,
Önceki yazı
Karavanımızın Renk Değişimi, Dış Tasarım ve Boya Süreci
Sonraki yazı
İşte Solar Enerji Sistemi, Elektrik Panosu ve Elektrik Tesisatı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Merhaba!

Meltem & Selim | Vanlife

Yoldaki mutluluğumuza ortak olduğunuz için teşekkür ederiz. Bizi Youtube ve Instagram’dan takip etmeyi unutmayın. – Meltem & Selim

Youtube’da Son Videomuz

Karavan malzemeleri
Menü