Karavan İçin En İyi Dizel Isıtıcı Seçimi ve Fiyat Karşılaştırması

KARAVAN
3 Yorum

Yeni bir yeniliğimizden herkese selam 🙂

Her aşama, her konu çok önemli bu karavan yapım aşamasında. Ama karavan ısıtıcı gerçekten önemli. Çünkü biz bildiğiniz üzere tam zamanlı karavanda yaşayacağız. Yani yaz kış karavanda olacağız. Yani evi kapatıyoruz 🙂 O yüzden karavan için ısıtıcı seçimine önem verdik ve ısıtıcımızı seçerken nelere dikkat ettiğimiz ve hangi marka karavan ısıtıcısı seçtiğimiz konusunda sizlere de detayları bilgi vermek istedik.

Karavanda kullanılacak bir çok dizel kabin ısıtıcı markası ve modeli var. Olaya hakim olmadığında bi’ yadırgıyor insan. Bu ürünlerin çoğu uzak doğudan ve avrupadan geliyor ülkemize. Dolayısı ile karavan ısıtıcı fiyatları da bize biraz yüksek geliyor.

Hangi Marka Karavan Isıtıcı Almak Lazım

Karavan için ısıtıcı arıyorsanız muhakkak “Webasto” veya “Vebosta” sözcüklerine denk gelmişsinizdir. Webasto, iyi bir branding marketing ile insanların ağızına adeta pelesenk olmuş bir dizel kabin ısıtıcı markasıdır. İnsanlar bu ürünlere “dizel kabin ısıtıcı” demek yerine “Webasto” sözcüğünü kullanıyor. Bu açıklamayı yaptıktan sonra gelelim genel olarak ülkemizde satışta olan / tercih edilen / diğerlerine göre daha yaygın ve yerli webasto fiyatlarına yani kabin ısıtıcılarına…

– Dai Shava ( Bizim tercih ettiğimiz )
– Webasto
– EberspacherYerli Dizel Karavan Isıtıcısı: Dai Shava

Evet yerli. Birçok özelliğiyle ön planda. Şimdi gelelim Dai Shava‘nın bizi cezbeden en önemli özelliklerine…

Yerli bir marka olması bize güven verdi açıkcası. Özellikle satış sonrası destek konusunda daha verimli bir süreç geçirebileceğimizi düşündük.

Yakıt tüketiminin 1 litre olması tam zamanlı yaşarken cebimizi ciddi anlamda düşünen bir özellik oldu. ( 3 saatlik sürekli çalışma için S3 modeli için 1 litre yakıt tüketimi. )

Sessiz çalışması! Muadillerine göre gerçekten neredeyse yarı yarıya sessiz çalışıyor. Bu da özellikle uykuda olduğumuz zamanlarda gerçekten ciddi bir avantaj olacak.

Ayrıca karavanınızın yaşam alanı büyüklüğüne göre tercih edebileceğiniz dört modeli var. S2, S3, S4, S5. Biz 3 saatlik çalışma ile ortalama 1 litre yakıt sarfeden 5-12 metreküp alana uygun Dai Shava S3 modelini tercih ettik.

Karavan Isıtıcı Fiyatları

Karavan dizel ısıtıcı fiyatları genele bakarsak 3000-7000 lira arasında değişiyor. Yerli webasto fiyatları arasında Dai Shava – S3 modelini soracak olursanız 3000 lira. Ayrıca 500 lira da montaj ücreti var.

Bu arada bize özellikle instagram üzerinden gelen soruların başında “Dai Shava yerli bir marka ise ismi neden yabancı” idi. Bu konuya da bilmeyenler için bir açıklık da buradan getirmiş olalım. Dai Shava, Daima Sıcak Hava’nın kısaltmasıdır.

Dizel kabin ısıtıcılar ile ilgili bilmediklerinizi öğrenmek ve bildiklerinizi pekiştirmek için Dai Shava – Genel Müdürü Avni Doğan ile çektiğimiz röportaj video’muzu izleyebilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, sevgiyle kalın.

, , , , , , ,
Önceki yazı
Karavan Tavan ve Duvar Kaplama – Lambiri Yapımı
Sonraki yazı
Karavan Duş Duvarlarını Kaplama Çözümü ve Duş Kabini

3 Yorum. Yeni Yorum

 • Ahmet Dedeoğlu
  6 Aralık 2020 11:26

  Ülkemizde yerli bu tür ürünlerin üretilmesi Türk vatandaşı olarak bize gurur veriyor.

  Cevapla
 • Berat YILMAZ
  9 Aralık 2020 03:01

  Gerçekten harikasınız kendi karavanınızı yapmanın gururu başka olsa gerek. Severek beğenerek okuyorum ve videolarınızı takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim sevgili Meltem ve Selim.

  Cevapla
 • Araştırmalarım sonucu gerçek yerli cihaz DAİSHAVA dır. çok memnun insanlar var. Umarım sizler de memnun kalırsınız. güle güle ısının…

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Merhaba!

Meltem & Selim | Vanlife

Biz Meltem & Selim.
Vanlife’ geçiş sürecimize ve yaşantımıza ortak olduğunuz için teşekkür ederiz. Bizi Youtube ve Instagram’dan takip etmeyi unutmayın.

Youtube’da Son Videomuz

Karavan malzemeleri
Menü