Karavana Dönüşecek Araç Seçimi

Karavana Dönüştürmek İçin En Uygun Araç Seçimi

Herkese selam,

Karavana dönüştürebileceğimiz bir panelvan araç araya araya bir hal olduk. Bu süreç gerçekten çok zormuş. Hatta normal bir binek araç aramak daha kolay diyebilirim.

Hiçbir aracın ilanlarda olduğu gibi olmaması, telefonda anlatıldığı gibi çıkmaması gerçekten çok üzücü. İnsanlar sadece kendini düşünüp, araçlarını yanlış bilgilerle açınca alıcıların vay haline…

Karavana dönüştüreceğiniz aracı satın almadan önce sizlere bazı önerilerimiz var. Bunlardan da bahsetmekte fayda var diye düşünüyoruz:

1. Aracı görmeye gitmeden önce, TÜVTÜRK’ten km kayıtlarını, muayene kayıtlarını (tramer) sorgulayın ve sonuçları iyice inceleyin.
2. Aracın boyalı veya değişen parçalarını sorun ve öğrenin.
3. Eğer aracın geçmişinde plakası değiştiyse değişim öncesindeki plakasını sorun ve onu da sorgulayın.
4. Aracın kilometresi ve motoru orijinal mi diye mutlaka sorun ve ekspertizde kontrol edin. Hatta mümkünse 2 ayrı yerde 2 ayrı ekspertize de girebilirsiniz.
5. Aracın üzerindeki şasi numarası, ruhsattakiyle aynı mı kontrol edin.
6. Eğer imkânınız varsa aracın şasi numarasını bir sigorta firması üzerinden sorgulatın ve geçmişteki sahiplerini, ne zaman alındığını ve satıldığını tek tek çıkartın ve okuyun.
7. Aracın mutlaka yedek anahtarını sorun, ki satın aldıktan sonra bu konuda da sorun yaşamayın.
8. Aracın kaportası düzgün olabilir, ancak bazı yerlerde folyo kaplamalar olabilir ve bu kaplamaların altından bazı çizikler, deformasyonlar veya paslanmalar çıkabiliyor. Sökün folyoları ve diğer kaplamaları altlarını inceleyin. Hatta minibüslerin yan tampon bakalitlerinin altları genelde eziktir ve çarpmaları ancak onları çıkarttığınızda görebilirsiniz diye de bir not düşmüş olayım.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, sevgiyle kalın.

1. Aracı görmeye gitmeden önce, TÜVTÜRK’ten km kayıtlarını, muayene kayıtlarını (tramer) sorgulayın ve sonuçları iyice inceleyin. 2. Aracın boyalı veya değişen parçalarını sorun ve öğrenin. 3. Eğer aracın geçmişinde plakası değiştiyse değişim öncesindeki plakasını sorun ve onu da sorgulayın. 4. Aracın kilometresi ve motoru orijinal mi diye mutlaka sorun ve ekspertizde kontrol edin. Hatta mümkünse 2 ayrı yerde 2 ayrı ekspertize de girebilirsiniz. 5. Aracın üzerindeki şasi numarası, ruhsattakiyle aynı mı kontrol edin. 6. Eğer imkânınız varsa aracın şasi numarasını bir sigorta firması üzerinden sorgulatın ve geçmişteki sahiplerini, ne zaman alındığını ve satıldığını tek tek çıkartın ve okuyun. 7. Aracın mutlaka yedek anahtarını sorun, ki satın aldıktan sonra bu konuda da sorun yaşamayın. 8. Aracın kaportası düzgün olabilir, ancak bazı yerlerde folyo kaplamalar olabilir ve bu kaplamaların altından bazı çizikler, deformasyonlar veya paslanmalar çıkabiliyor. Sökün folyoları ve diğer kaplamaları altlarını inceleyin. Hatta minibüslerin yan tampon bakalitlerinin altları genelde eziktir ve çarpmaları ancak onları çıkarttığınızda görebilirsiniz diye de bir not düşmüş olayım.Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, sevgiyle kalın. [/vc_column_text]
, , , , , ,
Önceki yazı
İstanbul Avrupa Yakası Kahvaltı Mekan Önerisi: Kitchenette
Sonraki yazı
Karavana Dönüşüm İçin Panelvan Veya Minibüs Tercihi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Merhaba!

Meltem & Selim | Vanlife

Yoldaki mutluluğumuza ortak olduğunuz için teşekkür ederiz. Bizi Youtube ve Instagram’dan takip etmeyi unutmayın. – Meltem & Selim

Youtube’da Son Videomuz

Karavan malzemeleri
Menü