Karavan Duş Duvarlarını Kaplama Çözümü ve Duş Kabini

Karavan Duş Duvarlarını Kaplama Çözümü ve Duş Kabini

KARAVAN
1 Yorum

Karavan duş kabinimizin içinden herkese selam 🙂

Şüphesiz karavan yapımının en çok uğraştırıcı aşamalarından biri olarak görülüyor karavan duş yapımı, duş kabini ve duş kaplaması. Biraz kafa karıştırıcı, biraz düşündürücü, biraz da tedirgin edici aslında. Çünkü duş kabinini hangi yöntemle kaplarsak kaplayalım deneyim kazanana dek acaba su kaçağı olur mu, ahşaplarımız şişer mi vs vs. gibi sorulara yanıt arıyor duruyoruz.

Ahşap Koruyucu Cila Mı, Karavan Duş Kabini Kaplaması Mı?

Karavan duş kabinini ahşaptan yaparak, duvarları suya dayanıklı hale getirmek ne kadar mantıklı bilmiyoruz. Az önce de söylediğim gibi bu konuda bir deneyimimiz yok. Ancak bu konuda aklımıza en çok yatan şey ahşapları suya dayanıklı hale getirmek yerine, ahşap üzerine suya dayanıklı sert bir malzeme yapıştırmaktı.Neden Karavan Duş Kaplama Malzemesi

Bize duş yapım aşaması süresince özellikle instagram üzerinden en çok sorulan soru, duşumuzu ne ile kaplayacağımızdı. Evet, yanıtı bu haftaki youtube videomuzdan da öğrenebileceğiniz gibi “dekopan CTP levha“. Karavan duş kabinimizi dekopan CTP levha ile kapladık. Çok da güzel oldu. Hatta bayıldık. İyi ki seni seçmişiz dekopan!

Dekopan CTP Levha Nedir?

Dekopan CTP, özellikle hastanelerde kullanılan hijyenik bir levha üründür. En önemli özelliği bakteri, küf, mantar vb. barındırmıyor ve üretmiyor olması diyebilirim.

Öngördüğümüz bazı özelliklerinden bahsetmek gerekirse:

 • Parlak ve kusursuz bir yüzeye sahip olduğu için temizliği çok kolay. Her ne dökülürse dökülsün nemli bir bezle anında silebilirsiniz.
 • Montajı çok kolay, rahatlıkla montajını yapabilirsiniz.
 • Darbelere dayanıklı, kırılmaz ve çatlamaz.
 • Yüksek neme dayanıklı.
 • Düşük ısı iletkenliğine sahip.
 • Ahşap cilası gibi rutin bir bakım gerektirmiyor.

Dekopan CTP Levha Fiyatları

Ölçüye göre değişiyor. Biz 70x100cm ölçüsündeki duş kabinimiz için tavan dahil olmak üzere toplam 5 levhamızı hesapladık. Toplam metrekare ölçümüze göre rulo şeklinde temin ettik. Karavanınızın duş kabin ölçüleri bizimki gibiyse eğer ortalama 300-350 TL gibi bir rakama gelecektir.

Dekopan CTP Levha Nereden Satın Alınır?

En çok sorulan bir diğer soru da bu. Decopan HYG adıyla da anılan Dekopan CTP levhanın üreticisi, İzmir’in güçlü firmalarından Fibrosan Grup. Aşağıdaki iletişim bilgileri aracılığıyla Ufuk Bey veya İrem Hanım ile irtibata geçebilirsiniz. Ölçüsünü verdiğiniz şekilde en kısa sürede ürününüz elinize güvenle ulaşacaktır.

Fibrosan Grup Telefon: +90 232 479 16 73

, , , , , , ,
Önceki yazı
Karavan Tavan ve Duvar Kaplama – Lambiri Yapımı
Sonraki yazı
Karavan Atık Su Tesisatı ve Atık (Pis) Su Deposu Montajı

1 Yorum. Yeni Yorum

 • Jan Aydemir
  1 Mart 2021 02:03

  Merhaba, Bu ölçüdeki bir banyo için ne kadar Decopan kullandınız?. Hangi ölçülerde sipariş verilmesi gerekiyor?
  Kolay gelsin,keyifli geziler…

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Merhaba!

Meltem & Selim | Vanlife

Yoldaki mutluluğumuza ortak olduğunuz için teşekkür ederiz. Bizi Youtube ve Instagram’dan takip etmeyi unutmayın. – Meltem & Selim

Youtube’da Son Videomuz

Karavan malzemeleri
Menü