Karavan Tavan Bagajı İskeleti ve Karavan Teras Yapımı

Karavan Tavan Bagajı İskeleti ve Karavan Teras Yapımı

KARAVAN
3 Yorum

Karavanımızın yıldızlara en yakın mahalinden selamlar 🙂

Aylardır olmasa da olur, sonraya da bıraksak olur veya ileride bakarız dediğimiz bir bölümü olan, karavan teras yapımımıza ani bir kararla girişmiş bulunuyoruz!

Karavan tavan bagajı fiyatları nedir? İskeleti yapmadan önce, maliyeti sadece 210 TL olan profillerimizi İkitelli OSB – Demirciler Sitesi’nden temin ettik. Sonra iş iyi bir kaynak ustasına kalıyor derken aynı sanayide onu da bulduk ve işe koyulduk. Tavan iskeletini iki kat olarak düşündük, alt katı tamamen 40×30 mm profillerden ve arka tarafta bulunan ikinci katı ise 25 mm borudan tercih ettik. Karavanımızın terasına çıkacağımız merdiveni ise aracın sol arka bölümünden doğrudan şasiye ve tavandaki iskelete kaynattık.

Eğer sizin de PSA grubu bir aracınız varsa tavanınızı delmeden, tavanda bulunan fabrika çıkışı tırnaklara ( yukarıdaki görselde görebilirsiniz ) kaynak yapabilirsiniz veya herhangi bir yöntem ile sepetinizi bu tırnaklara sabitleyebilirsiniz önerisinde bulunabiliriz.

Tüm kaynak işlemlerimizi yapan Altun Demir‘den Uğur Bey başta olmak üzere tüm ustalara tekrar teşekkür ederiz.

Tavan iskeletini sabitledikten sonra sıra en heyecanlı bölüme yani karavan terasımıza geldi. Keresteciler sitesinden tüm alışverişlerimizi yaptığımız Ustaoğlu Ahşap‘a gittik ve ahşap zeminimizi 8,5 cm genişliğinde çam olarak tercih ettik. Bi’ güzel zımparaladık ve solvent bazlı Marshall ahşap cilasıyla suya dayanıklı hale getirdik, sonrasında zaten tahmin de ettiğiniz gibi akıllı vidalarla profillerimize sabitledik. Son haline biz bayıldık 🙂Karavan tavan sepetimiz ve karavan terasımızın tüm süreçlerine hakimdik. Dolayısı ile eğer bize sormak istediğiniz sorular varsa yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca instagramdan doğrudan DM olarak da bize yazarsanız ilk fırsatta yanıt verebiliriz.

Youtube‘daki karavan terası – karavan tavan sepeti iskeleti video‘muzu izleyebilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, sevgiyle kalın.

, , , , , ,
Önceki yazı
Karavan Elektrik Tesisatı, Elektrik Malzemeleri ve Kablo Döşeme
Sonraki yazı
Karavan Solar Panel Seçimi ve Güneş Paneli Montajı

3 Yorum. Yeni Yorum

 • Erdem kalafat
  24 Nisan 2021 00:24

  İyi günler . Teras için proje çiziliyor mu ? Ruhsatta herhangi bir değişiklik yapmak gerekiyor mu ?

  Cevapla
  • R. Selim Siliğ
   24 Nisan 2021 00:42

   Selamlar, tavan, teras, merdiven gibi bölümlerimiz kontrol bile edilmedi diyebiliriz. Ruhsata işlenmiyor. Sadece çok yüksek yapılmamalı diye biliyoruz.

   Cevapla
 • Merhabalar, Siz kaynak mı yaptınız yoksa, tirnaklara vidaladınız mı ?

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Merhaba!

Meltem & Selim | Vanlife

Yoldaki mutluluğumuza ortak olduğunuz için teşekkür ederiz. Bizi Youtube ve Instagram’dan takip etmeyi unutmayın. – Meltem & Selim

Youtube’da Son Videomuz

Karavan malzemeleri
Menü